Plan rozwoju eksportu

Plan Rozwoju Eksportu

Dla bardzo wielu firm, zarówno małych jak i  średnich, eksport towarów lub usług na nowe rynki zagraniczne jest jednym ze sposobów na zwiększenie przychodów. 
Ponadto, wdrożenie działań pro eksportowych to szansa dla przedsiębiorstwa nie tylko na rozwój, lecz również na uniezależnienie się od nierzadko wysyconego rynku lokalnego. Naszą misją jest pomoc w pozyskaniu dotacji unijnych oraz wdrożeniu działań ukierunkowanych na umiędzynarodowienie przedsiębiorstw. W tym celu niezbędne jest przygotowanie dla firmy Planu Rozwoju Eksportu.

Plan Rozwoju Eksportu określa działania marketingowe zmierzające do wprowadzenia produktów na wybrane rynki docelowe.

Plan rozwoju eksportu zawiera następujące elementy:

  • Spis treści

  • Wstęp

  • Rekomendacje

  • Część analityczna

  • Część projektowa

Część analityczna planu jest bardzo istotnym punktem, gdyż składa się na niego szereg zagadnień, które powinny zostać poddane analizie zanim dany produkt zostanie umieszczony na konkretnym rynku. Część analityczna przedstawia między innymi analizę wybranego rynku docelowego pod kątem istniejącej na nim konkurencji, konkurencyjności produktu, zasadności wyboru danego rynku jako docelowego rynku eksportowego a także opis bieżącej sytuacji firmy, która zamierza wdrożyć działania proeksportowe.

Część projektowa jest równie ważna co część analityczna, koncentruje się na wyznaczeniu celów marketingowych, opracowaniu strategii w zakresie produktu – jego ceny, sposobów dystrybucji oraz działań promocyjnych użytych przy jego reklamie. Co więcej, część projektowa mówi o planowanym budżecie, jaki potrzebny jest do wprowadzenia danego produktu na rynek a także wskazuje i uzasadnia wybór konkretnego działania. W części projektowej winien również znaleźć się harmonogram działań.

Wejście z produktem na nowy rynek wymaga podjęcia kompleksowych działań, począwszy od wypełnienia wszelkich niezbędnych dokumentów oraz wniosków, przez przeprowadzenie dokładnej analizy docelowego rynku, po opracowanie skutecznej strategii marketingowej, dzięki której zdobycie partnerów biznesowych na zagranicznym rynku będzie możliwe.

Nasza firma przeprowadzi wszystkie te działania dla Państwa, z pełnym profesjonalizmem oraz największą skutecznością. Przygotujemy dla Państwa kompletny i profilowany Plan Rozwoju Eksportu, który będzie zawierał wszelkie niezbędne elementy. Powierzając swoje działania profesjonalistom zaoszczędzą Państwo czas i wysiłek, a współpraca z nami przyniesie wymierne efekty. Korzystając z naszych usług towarzyszyć będzie Państwu poczucie pewności działania oraz bezpieczeństwa prawnego. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby Państwa firma rozwinęła swoje skrzydła na nowych rynkach, a pozyskane fundusze unijne przełożyły się na oczekiwane przychody i zyski. Nasi eksperci posługują się wieloma językami obcymi, dzięki czemu możemy zbadać każdy rynek docelowy, bez względu na różnice językowe. Swoboda komunikacji umożliwia nam pozyskanie informacji z każdego możliwego rynku zagranicznego. Zapewniamy pełen profesjonalizm działania oraz indywidualne podejście do każdego Klienta.

Świadczymy innowacyjne usługi wspierające rozwój i eksport firm na rynkach międzynarodowych. Zapewniamy kompleksowe, indywidualne, profilowane pod odbiorcę działania, które zapewnią ekspansję Państwa firmy na nowych rynkach zbytu.

Korzystając z naszych usług towarzyszyć będzie Państwu poczucie pewności działania oraz osiągnięcia zamierzonych celów. Nasi eksperci reprezentują  wiele dziedzin i posiadają udokumentowane doświadczenie w realizacji konkretnych działań. Interdyscyplinarność i swoboda komunikacji umożliwiają nam pozyskanie informacji z każdego rynku docelowego, bez względu na różnice językowe.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE

+ 48 22 270 12 93

    Skontaktuj się z namiPoznaj naszą ofertę